14 נובמבר 2023

מה צריך לדעת על הגירה לישראל ואיך עושים זאת?

היכולת של מהגרים לא יהודים לעבור לישראל היא נושא מסובך ורגיש עם הרבה ביורוקרטיה. אנשים שרוצים לעבור לישראל, במיוחד אם הם לא יהודים, נאלצים להתמודד עם הרבה כללים, נהלים וביורוקרטיה מסועפת הקשורה להליך הגירה לישראל. במקרים רבים, עקב חוסר ידע בחוקי ההגירה והזכויות של מהגרים מול הרשויות, הם חווים אכזבה מהתהליך ולא משיגים את הרצוי. לכן חשוב לפנות לליווי מקצועי של אנשים המתמחים בתחום, ממש כמו עורכי דין מקצועיים של משרד עורכי דין זרי חזן ושות'. משרד עורכי דין זרי חזן ושות' מתמחה בליווי אזרחים ישראלים ומהגרים אשר זקוקים לייצוג מקצועי מול פקידי משרד הפנים.

במערב הפכה ההגירה לאחד הנושאים החשובים ביותר בעשורים האחרונים. רוב המקומות בעולם רואים בהגירה סוג של חובה מוסרית, אולם היא גם יכולה לסכן את ביטחונם של אנשים ולשנות את אופן פעולת התרבויות, כך שהנושא שנוי במחלוקת. במדינת ישראל ישנן מספר דרכים המאפשרות הגירה לישראל:

  • חוק השבות הוא חוק שאומר שלכל יהודי יש זכות לעבור למדינת ישראל רק בגלל שהוא יהודי. גם ילדיו ונכדיו של מי שרוצה לעבור לישראל מכוסים בחוק ויכולים לקבל אזרחות ישראלית.
  • חוק האזרחות – חוק זה קובע את הדרישות לקבלת אזרחות ישראלית, המחולקות למספר קבוצות:

להיות אזרח מלידה: מי שנולד בישראל ולפחות אחד מההורים הוא בעל אזרחות ישראלית, נחשבים אזרחים ישראלים.

אזרחות מנישואין: אזרחים זרים הנשואים לאזרח ישראלי או ידועים כאזרחים ישראלים.

יש לציין שאנשים שחיו בישראל לפני הפיכתה למדינה, זכאים לאזרחות ישראלית.

כיצד ניתן לעלות לארץ באופן חוקי?

חוק הגירה לישראל קובע את הכללים כיצד אנשים יכולים להיכנס ולצאת מישראל. מי שאינו אזרח ישראל ואין לו תעודת עולה מחויב על פי חוק זה באשרת שהייה בישראל. הוויזה טובה רק לפרק זמן מסוים, שיכול להיות בין כמה ימים ועד לשלוש שנים. אם אתם זקוקים לעזרה בהסדרת המעמד החוקי שלכם במדינת ישראל, צרו קשר עם משרד עורכי דין זרי חזן ושות' אשר ישמחו להעניק לכם שירות מקצועי ואיכותי.