משרדנו נטל על עצמו אחריות ומחוייבות להוביל את תחום ההגנה על זכויות האדם במדינת ישראל בכלל, ובכל הקשור לדיני הגירה של המדינה בפרט. בין היתר שם לו המשרד למטרה להגן על זכויות העובדים הזרים ומעסיקיהם.

מי צריך אשרת שהייה וכניסה לישראל ?

אשרת שהייה וכניסה לישראל הינה הכרחית לכל זר המעוניין להיכנס לישראל, שאינו אזרח המדינות עימם לישראל יש הסכמים משותפים כגון האיחוד האירופי, ארצות הברית, קנדה, רוסיה, יפן ומדינות נוספות. אזרחי מדינות אלו רשאים להיכנס לישראל לתקופה של עד שלושה חודשים ללא אשרה.

אזרחים ממדינות אחרות נזקקים באשרת תייר כדי להיכנס ארצה, אשרת ב/2 שמטרתה היא שהות קצרה בארץ עד שלושה חודשים. בקשה לאשרה זו מוגשת בשגרירות הישראלית בארץ המוצא של התייר בהתאם לנוהל הטיפול במתן אשרות כניסה מסוג ב/2 של משרד הפנים.

בנוסף, על אזרחים ישראלים שבני זוגם מתגוררים בחו"ל ומעוניינים להיכנס לישראל למטרת שהיית קבע, להגיש בקשה למשרד הפנים על כך בצירוף המסמכים הרלוונטיים, טרם הגעתם לארץ.

על כל אזרח המעוניין לבקש אשרת שהייה קבועה, כלומר שמעוניין להשתקע בארץ, להגיש בארץ בקשה לאשרת שהייה במשרד הפנים בהתאם לאחד הנהלים של משרד הפנים המקנים לאזרח מדינה זרה את האפשרות לחיות בישראל אם הינו עומד בתנאים של אותו נוהל. נהלים רלוונטיים אלו הינם: נוהל הסדרת מעמד לבן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי, נוהל מתן/הארכת שהייה מסוג א/2 לתלמידים ולסטודנטים זרים, ועוד. ללא עמידה בתנאי הנוהל, הבקשה לאשרה תסורב ויהיה צורך להגישה מחדש או לערער על ההחלטה.

יתרונות משרד עו"ד זרי חזן ושות' –

משרד עו"ד זרי חזן מתמחה בהגשת בקשות אשרות שהייה וכניסה לישראל במשרד הפנים. ניסיון רב השנים של המשרד בסוגיות קבלת אשרות שהייה בנסיבות מגוונות וייחודיות, והיכרותו העמוקה עם משרד הפנים והנפשות הפועלות, מקנות לו יתרון משמעותי בייצוג אזרחים זרים המבקשים להיכנס ולשהות בישראל.

לשם כך, חשוב לפעול בכובד ראש בהגשת כל בקשה לאשרה או לכניסה לישראל ולקבל סיוע משפטי. משרדינו יודע לפעול במקצועיות הגבוהה ביותר בהתאם לנוהל המתאים של משרד הפנים בכל מקרה ומקרה, ולהנחות את מבקש האשרה בפעולות הנדרשות ממנו וללוותו לכל אורך ההליך. משרד זרי חזן בעל ניסיון בייצוג עתירות וערעורים בבתי משפט בערכאה גבוהה במקרים בהם סורבה בקשת אשרת הכניסה או השהייה בישראל למבקש, האזרח הזר.

המשרד צבר ניסיון רב ומוצלח במתן השירותים המשפטיים הבאים:

כמו ברוב מדינות העולם, במידה ואינכם אזרחים, במדינת ישראל לא ניתן להתגורר או לעבוד ללא אשרה מתאימה. בישראל קיימים סוגים רבים של אשרות שהייה – ויזת תייר, ויזת עבודה, אשרות שנועדו לסטודנטים ועוד, והן נבדלות זו מזו בהליך אשר עוברים כדי לקבל אותן ובזכויות השונות שהן מעניקות. קבלת אשרת שהייה בישראל מותנית בעמידה בתנאים מסוימים וכרוכה במספר שלבים ותהליך בירוקרטי מסובך, עבורו מומלץ להיעזר בעזרתו של עורך דין אשר מומחה בתחום ההגירה.

אזרחות ישראלית לבן זוג זר

אשרת שהייה בישראל

מי מעניק אשרת שהייה בישראל?

המשרד הממשלתי המטפל במעמד האזרחי בישראל מטעם מדינת ישראל הוא משרד הפנים, המנהל את הליכי המעמד האזרחי באמצעות רשויות האוכלוסין וההגירה ברחבי הארץ המוסמכות מטעמו. ישראל אינה מדינת הגירה רגילה, ולכן רוב האזרחים הזרים נתקלים בקשיים בעת קבלת אשרת שהייה בישראל, כאשר פקידי משרד הפנים מחמירים עם השנים את התהליך הבירוקרטי, ככל שזוגות רבים יותר מבקשים להיכנס לארץ במסגרת נישואין. לפיכך, מומלץ עוד לפני ההליך מול הרשויות לפנות לייעוץ והכוונה במשרד עורכי דין למעמד אזרחי המתמחה בהסדרת מעמד אזרחי והגירה, שעורכי דינו מכירים ועובדים על בסיס יומיומי מול הגורמים המוסמכים של משרד הפנים.

מתי מומלץ לפנות לעורכי דין להגירה?

לרוב, פנייה ראשונה למשרד עורכי דין נעשית במצב בו הלקוח קיבל סירוב ממשרד הפנים, דחיית בקשה עבור אשרת שהייה בישראל או צו הרחקה מישראל. אבל במקרים רבים מומלץ לפנות לשירותיו של עורך דין המתאים והמיומן ביותר עוד לפני שאתם חושבים לעבור את התהליך באופן עצמאי, ולעבור אותו בליווי מקצועי מטעם עורך הדין. אם אתם יודעים כי יהיה עליכם להתנהל מול הפקידים במשרד הפנים, מומלץ מבעוד מועד לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מטעם עורך דין מקצועי ומיומן לנושאי הגירה – כמו שתוכלו למצוא במשרד עורכי דין זרי חזן ושות', אשר יכולים לתת לכם מידע, ייעוץ והכוונה, כמו גם לייצג אתכם באופן מקצועי מול הרשויות ולסלול עבורכם את הדרך עד לקבלת אשרת שהייה בישראל.