אזרחות ישראלית מעניקה זכויות וחובות אזרחיות, כגון זכויות הצבעה בבחירות (זכויות פוליטיות), זכות לדרכון ישראלי, זכות תנועה בלתי מוגבלת מהארץ והחוצה ועוד.  

התנאים לקבלת אזרחות בישראל משתנים בהתאם למקרה ולסטטוס האישי של הפונה, וקיים מגוון של נהלים שעל פיהם יש לפעול בהתאם להחלטת משרד הפנים.

לדוגמא, במקרה המבוסס על נוהל קבלת אזרחות ישראלית לאחר ויתור על אזרחות ישראלית בעבר, יש להגיש את הבקשה בחו"ל. במקרה כזה, המבקש קבלת אזרחות ישראלית יצטרך לפנות לקונסוליה הישראלית במדינת מושבו ולבצע את הפעולות הנדרשות לקבלת האזרחות טרם הגעתו לארץ. משרד עו"ד זרי חזן יסייע לו בשלט רחוק במקרה זה ויידע ללוותו ולהכווינו בצורה משפטית מקצועית גם ממקום מושבו של המבקש, כך שיוכל להגיע לארץ עם כל האישורים המתאימים הנדרשים לקבלת אזרחות ישראלית. 

אולם, במקרה אחר של בקשה לקבלת אזרחות ישראלית, כאשר נישואין הן הבסיס לבקשת קבלת האזרחות, התנאי המחייב למעשה יהיה הפוך: שהזר נמצא בישראל כבר לפחות שלוש שנים מתוך חמש השנים האחרונות. משרד הפנים בוחן יציאות שונות מהארץ בבחינת בקשה לקבלת אזרחות ישראלית על סמך קריטריון זה, ועל הפונה להצדיק את יציאותיו השונות באופן שלא ימנע את קבלת בקשתו. 

משרד עו"ד הגירה זרי חזן בעל בקיאות עמוקה ורחבה בנהלים השונים והרבים, המאפשרת לנו לתת את המענה הנכון והמדויק בכל מצב. כל לקוח חדש שנכנס למשרדינו, ומבקש להגיש בקשה לקבלת אזרחות ישראלית, יקבל מענה פרטני, יסודי ומדוקדק, הכולל בחינת הנסיבות של כל מקרה לעומק, הכרת פרטיו, ובהתאם לכך התאמת הגשת הבקשה לקבלת אזרחות או שהייה בהתאם לנוהל הנכון והמתאים לנסיבות. 

במקרים מסויימים בנוסף על עמידה בתנאים לקבלת אזרחות ישראלית על פי הרובריקה המתאימה בנוהל משרד הפנים,  ייתכנו גם תנאים אחרים כגון , הקמת מרכז חיים בישראל, ידיעת שפה עברית ועוד. התנאים האלו קשורים בקריטריון הרלוונטי לבקשת קבלת האזרחות הישראלית ועל כן יחולו רק בהתאם לנסיבות המקרה. 

במהלך השנים צברנו ניסיון והכרות עמוקים עם לשכות משרד הפנים השונות ברחבי הארץ ועם דרכי פעולתם. אנו מכירים הן במגבלות, והן באפשרויות שמשרד הפנים מעניק לפונים לקבלת אזרחות ישראלית. על כן יש לנו גם פרספקטיבה רחבה יותר וראייה מערכתית כוללת לגבי ההליכים השונים, שמסייעות ללקוחותינו לכל אורך הליך קבלת אזרחות ישראלית. 

שני דברים אחרונים שיש לקחת בחשבון הם שהליכי קבלת אזרחות ישראלית עשויים לקחת זמן רב וכן שבמהלך הליך קבלת אזרחות ישראלית, עשויות להיות מוטלות על המבקש הגבלות שונות.

כך למשל, במקרה של בן/ בת זוג נשואים לאזרח ישראלי, הליך אשר לוקח 8 שנים עד לקבלת אזרחות ישראלית.התמקצעות רבת השנים של משרדינו מאפשרת לנו לקצר את אורך ההליכים ככל שניתן, לייעץ ללקוחותינו לגבי ההגבלות השונות ולפעול במקביל על מנת להסירן. 

במהלך כל הליך קבלת אזרחות, יש צורך להסדיר את אשרות השהייה באופן שיאפשר שהייה רציפה ללקוח בישראל באופן חוקי, לרבות קבלת אישורי עבודה במהלך תקופה זו, וכן לא יפגע בעמידה בקריטריונים של הליך קבלת האזרחות הישראלית או בתעודת תושב קבע בישראל. 

משרדינו שוקל את האסטרטגיה הטובה ביותר לקבלת אזרחות ישראלית בכל מקרה ומקרה ומעניק סיוע משפטי מקצועי מהשורה הראשונה לכל לקוחותינו. 

ראו גם : ויזה לישראל