אשרת כניסה לישראל הינה אשרה הניתנת מתוקף חוק הכניסה לישראל לנתינים זרים ממדינות שונות בעולם המעוניינים להיכנס למדינה. ישנם סוגים רבים ושונים של אשרות כניסה לישראל, המנויים בחוק הכניסה לישראל.

כמשרד עורכי דין המתמחה בהגירה לישראל, משרדינו רכש ניסיון רב בקבלת אשרות כניסה לישראל לזרים, במגוון רחב של נסיבות הדורשות אשרה כאמור.

למשרד החוץ יש הסכמי פטור הדדי מאשרות עם מדינות שונות ברחבי העולם, כך שבמקרה הנפוץ, תייר המגיע לארץ לביקור אינו נדרש לאישור כניסה לישראל. 

מתי נדרשת אשרת כניסה לישראל?

במקרים שונים ומגוונים, כגון אזרחות זרה ממדינות מסוימות שאינן כלולות בהסכמים אלו, אף אם מדובר באשרה לצרכי ביקור או תיירות, האזרח הזר יידרש להציג אשרת כניסה לישראל לפני שיוכל להיכנס לארץ. 

כך למשל אזרחים ממדינות כגון אפגניסטן, ארמניה, אנטיגואה וברבודה, בוליביה, סין, צ'אד, קונגו, מולדובה, סיישל, נפאל, ניגיריה, מדגסקר, מלזיה, מאלי, תוניסיה, וייטנאם, ועוד מדינות רבות אשר אין עימן אמנות הדדיות, נדרשים בהצגת אישור כניסה לישראל לפני הגעתם. 

במקרים אלו משרד הפנים אף מתיר לאזרח ישראל המצפה לאותו מבקר או תייר להגיש בקשה למתן אשרת כניסה לישראל עבור אותו אדם בעצמו, בהתקיים התנאים שקבע. ליווי משפטי מקצועי יבטיח באותם המקרים את ההגעה הבטוחה והחוקית של אותו נתין זר ארצה.

מקרים מורכבים

כמו כן, ישנם מקרים יותר מורכבים, כגון בקשה למתן אשרת כניסה לישראל לזרים למטרה שהיא איננה ביקור גרידא, אשר דורשים סיוע משפטי על מנת להסדיר את הכניסה לישראל מבעוד מועד. 

כך למשל, במקרים של בקשה למתן אשרת כניסה לישראל מכוח פליטות; הגירה לצרכי עבודה; כניסה לישראל לאחר התחלת הליך במשרד הפנים לקבלת אשרת שהייה, אך האשרה טרם התקבלה; כניסה לישראל של ילדי עובדים זרים; כניסה לישראל של בני זוג זרים של אזרח ישראלי (על הזמנת בן זוג זר); כניסה לישראל במהלך הליכים משפטיים תלויים ועומדים לקבלת אשרה; סירוב כניסה לישראל בעת ההגעה לארץ ועוד. ישנו צורך בידע משפטי מקצועי על מנת להסדיר את הכניסה לישראל באופן חלק ויעיל. 

משרדינו מלווה את לקוחותיו בכל השלבים של ההליך המשפטי לקבלת אשרת כניסה ושהייה בישראל, עד שהנתין הזר מגיע בשלום ובטחה למחוז חפצו. לעתים, ישנו צורך בהתחלת הליך כאשר הלקוח נמצא מחוץ לארץ. 

על מנת להבטיח שהכניסה לישראל תתאפשר ללא בעיות, משרדינו יבצע את כל הפעולות הנדרשות וייצג נאמנה בכל ההליכים הנדרשים במשרד הפנים. משרד עו"ד זרי חזן מומחה ובקיא בנושא אשרות כניסה ושהייה בישראל, מכיר היטב את כל  נהלי משרד הפנים העוסקים בכניסה חוקית לישראל, ונכון להעניק ייעוץ וייצוג משפטי בנושאים אלו. 

כמו כן, ישנם מקרים רבים מפורסמים של זרים אשר סורבה כניסתם לישראל בגין סיבות כגון חשד להשתתפות בפעילות עוינת או טרוריסטית, חשד לפעילות של פעילי זכויות אדם הנוגדת את האינטרסים של מדינת ישראל, והשתתפות בארגונים שונים הפועלים כנגד מדינת ישראל כמו למשל ה-BDS.

אשרת כניסה לישראל עם משרד עורכי דין זרי חזן ושות'

במקרי חירום, משרדינו מתמחה בסיוע מידי למסורבי כניסה לישראל המעוכבים בנתב”ג. משרדינו מתמצא היטב בזהותם שלכל הגורמים הבירוקרטים המעורבים בנושא ומסוגל להגיש במקרי קיצון עררים דחופים לבית הדין על מנת לאפשר את הכניסה לישראל של מסורבים מסיבות שונות ואף להגיש עתירות לבית המשפט העליון. 

אשרת כניסה לישראל לזרים היא אשרה חשובה ומרכזית בכל הליכי ההגירה וקבלת אישורי שהיית קבע בישראל. משרד הפנים שם דגש רב על אופן הכניסה לישראל בצורה חוקית ולגיטימי בשקילתו בקשות שונות לקבלת היתרי שהייה ואזרחות. מכאן, חשיבותו הרבה של הסדרת הליך זה באופן חוקי באמצעות עורך דין מומחה.

ראו גם: ויזה לישראל