כמו שכולנו חווים, משבר הקורונה מביא עימו סוגיות חדשות שאנו נאלצים להתמודד עימו וסיטואציות לא צפויות שמחייבות מענה מידי.

חלק מסיטואציות האלה נוגעות לקשיים בהארכת ויזה לעובד זר בתקופת הקורונה ומציאת עובדים חדשים בתחומי הסיעוד, בתחום החקלאות ועוד מגוון תחומים, כאשר השמיים סגורים ללא הפשרות הגעה לארץ  עובדים זרים נתקלים בקשיים להיכנס לארץ כפי שהיהו נכנסים בעבר.

במסגרת זאת, הממשלה נקטה במספר צעדים ופרסמה הנחיות חדשות בנודע להארכת ויזה לעובד זר בתקופת הקורונה.

עקב ההנחיות החדשות המאפשרות לחלק מהעובדים שתוקף האשרה שלהם נגמרה במהלך תקופת הסגרים להמשיך לשהות בישראל למשך תקופה מסוימת מבלי להגיע ללשכת משרד הפנים.

כמו כן, ההנחיות גם מעניקות הקלות מסוימות בהעסקת עובדים זרים לתקופה זמנית, אם העובד הזר מתקל למצב שנתקע בחו"ל, בהעסקת עובדים זרים שכבר נמצאים בארץ כמספר חודשים ללא מעסיק באופן שאינו אפשרי במצב רגיל, וחידוש היתר העסקה בתקופת המשבר.

אף אם כבר ניתן בעניינו של העובד הזר פסק דין חלוט שמחייב אותו לצאת מן הארץ, ייתכן וניתן להאריך את תקופת שהייתו בארץ, לאור המשברים בענף התעופה.

משרד עו"ד זרי חזן מתמחה בהארכת ויזה/אשרות לעובד זר גם בתקופת משבר הקורונה והינו מעודכן באופן שוטף לגבי כל הנחיה והקלה שמתפרסמת בנוגע להעסקת עובדים זרים בעת המשבר.

נתקלתם בבעיה בהארכת ויזה לעובד זר?

אם נתקלתם בבעיה בהארכת האשרה לעובד זר שאינכם מעסיקים או אם הנכם עובדים זרים שמעוניינים לדעת אם אתם יכולים להמשיך לשהות בארץ לאור משבר הקורונה, נשמח לעמוד לרשותכם. ייתכן כי ההנחיות החדשות יעניקו לכם אפשרות שלא הייתה פתוחה עבורכם בעבר.

למשרדנו ניסיון רב שנים בהתנהלות מול משרד הפנים, בקבלת היתרי עבודה, הגשת בקשות וכן ערעורים על החלטות משרד הפנים בערכאות המשפטיות השונות.

הסיטואציות החדשות שיצר משבר הקורונה מחייבות מתן מענה מידי, ואנו נשמח להעניק לכם אותו באמצעות יחס אישי ומקצועי בכל בעיה הקשורה להגירה ולהעסקה של עובדים זרים.
גם בזמנים של סגר או השבתת המשק ניתן לפנות למשרדינו בכל צורך ובכל שאלה בנוגע להארכת אשרה של עובד זר או בהעסקת עובד זר בזמן משבר הקורונה.