כמו שכולנו חווים, משבר הקורונה מביא עימו סוגיות חדשות שאנו נאלצים להתמודד עימן וסיטואציות לא צפויות שמחייבות מענה מיידי.

חלק מסיטואציות אלו נוגעות לקושי בהארכת ויזה לעובד זר בתקופת משבר הקורונה ולמציאת עובדים זרים חדשים בתחום הסיעוד, בתחומי החקלאות ובתחומים נוספים, כשהשמיים סגורים ועובדים זרים לא יכולים להיכנס לארץ כמו במצב הרגיל של הדברים.

במסגרת זאת, הממשלה נקטה במספר צעדים ופרסמה הנחיות חדשות בנודע להארכת ויזה לעובד זר בתקופת הקורונה.

ההנחיות החדשות מאפשרות לחלק מהעובדים הזרים שתוקף האשרה שלהם פג במהלך תקופת הסגר להמשיך לשהות בארץ למשך תקופה מסוימת ללא צורך בהתייצבות בלשכת משרד הפנים.

כמו כן, ההנחיות גם מעניקות הקלות מסוימות בהעסקת עובדים זרים לתקופה זמנית, אם העובד הזר הקבוע נתקע בחו"ל, בהעסקת עובדים זרים שכבר שוהים בארץ מספר חודשים ללא מעסיק באופן שאיננו אפשרי במצב רגיל, וחידוש היתר העסקה בתקופת המשבר.

אף אם כבר ניתן בעניינו של העובד הזר פסק דין חלוט שמחייב אותו לצאת מן הארץ, ייתכן וניתן להאריך את תקופת שהייתו בארץ, לאור המשברים בענף התעופה.

משרד עו"ד זרי חזן מתמחה בהארכת ויזה/אשרות לעובד זר גם בתקופת משבר הקורונה והינו מעודכן באופן שוטף לגבי כל הנחיה והקלה שמתפרסמת בנוגע להעסקת עובדים זרים בעת המשבר.

נתקלתם בבעיה בהארכת האשרה לעובד זר?

אם נתקלתם בבעיה בהארכת האשרה לעובד זר שהינכם מעסיקים או אם הינכם עובדים זרים שמעוניינים לדעת אם אתם יכולים להמשיך לשהות בארץ לאור משבר הקורונה, נשמח לעמוד לרשותכם. ייתכן כי ההנחיות החדשות יעניקו לכם אפשרות שלא הייתה פתוחה עבורכם בעבר.

למשרדנו ניסיון רב שנים בהתנהלות מול משרד הפנים, בקבלת היתרי עבודה, הגשת בקשות וכן ערעורים על החלטות משרד הפנים בערכאות המשפטיות השונות.

הסיטואציות החדשות שיצר משבר הקורונה מחייבות מתן מענה מיידי, ואנו נשמח להעניק לכם אותו באמצעות יחס אישי ומקצועי בכל בעיה הקשורה להגירה ולהעסקה של עובדים זרים.
גם בזמנים של סגר או השבתת המשק ניתן לפנות למשרדינו בכל צורך ובכל שאלה בנוגע להארכת אשרה של עובד זר או בהעסקת עובד זר בזמן משבר הקורונה.