כל אזרח ישראלי המבקש להעסיק עובד זר חייב היתר עבודה לעובד זר. מלבד רשיון העבודה התקף שעל העובד הזר להחזיק בו, המעסיק נדרש בהיתר מיוחד, בהתאם לתחום ההעסקה שלו

בנושא העסקת מומחים, בין אם בתחום ההיי-טק, המסעדנות, התעופה, הספנות ועוד, יש לעבור דרך כמה שלבים בסולם הבירוקרטי על מנת לקבל היתר עבודה לעובד זר מומחה . רשות האוכלוסין מעמידה מספר תנאים למעסיקים בדרך אל קבלת ההיתר, בהם יש לעמוד באופן מוקפד.

למשרד עורכי דין זרי חזן ושות' יש ניסיון של למעלה מעשור בקבלת היתר למעסיקים להעסיק מומחים, בלשכות משרד הפנים השונות, והוא מהחלוצים בתחום בארץ.

משרדינו ילווה את המעסיק המבקש לקבל היתר להעסקת עובד זר משלב איסוף המסמכים השונים, הכוללים תעודות הן של החברה והן של העובד, המשך בשלב הגשת הבקשה בלשכות, תשלום האגרה, ועד קבלת ההיתר עבודה לעובד זר מומחה.

מומחה זר הינו עובד זר בעל מעמד ייחודי, אך ייחודיותו לאו דווקא מתבטאת בהקלה על קבלת היתר להעסקתו. בשנים האחרונות, יחד עם תופעת הגלובליזציה שהולכת ומתרחבת, חלה עלייה גדולה במספר המעסיקים המעוניינים לקבל היתר להעסקת מומחים זרים ועל אף שהמדינה מכירה בתהליכים מסחריים וגלובליים אלו, היא עדיין מעמידה קשיים לא מעטים בקבלת ההיתר.

על המבקש לקבלת היתר להיות מודע לתנאי היתר להעסקת עובד זר מומחה, שכן לאחר קבלת ההיתר, יהיה עליו להעסיק את העובד בתנאים אלו, הכוללים, בין היתר, תשלום כפול של השכר הממוצע במשק, קבלת אשרה זמנית בלבד למשך תקופת ההזדקקות למומחה, ועוד.

רוב תפקידי המומחים הזרים עוסקים בתפקידי ניהול ופיתוח ובעלי רמות השכלה והתמקצעות גבוהות מאד, אשר מצדיקות את הבאתם לארץ מעבר לים תחת שכירת עובד ישראלי.

למשרד עורכי דין זרי חזן ושות' ניסיון אף בהגשת ערעורים על דחיית בקשות לקבלת היתר העסקה עובד זר מומחה וכן בהארכת היתרים קיימים מפעם לפעם. אנו ממליצים לכל המבקש להעסיק מומחה זר להסתייע בייעוץ משפטי וייצוג לאורך כל ההליך.