משרד עו"ד זרי חזן ושות' הינו בעל ניסיון רב- שנים בהסדרת מעמד לבני זוג של אזרחים ישראלים

משרדינו ליווה זוגות רבים אשר ביקשו להסדיר את המעמד של בן או בת הזוג הזרים, ממדינות, לאומים, דתות, עדות ואזרחויות שונות.

משרדינו בקיא במסמכים ובהליכים השונים של משרד הפנים על לשכותיו השונות ומהווה גורם מקשר וחשוב בין בני הזוג לבין משרד הפנים.

בני זוג של אזרחים ישראלים, בין אם בני זוג נשואים או בני זוג אשר חולקים יחד חיים משותפים (ידועים בציבור), יכולים לפנות ללשכת משרד הפנים אשר נמצאת במקום מגוריהם, על מנת להגיש בקשה לקבלת מעמד בישראל.

תהליך הסדרת מעמד לבני זוג זרים הינו הליך בירוקרטי מורכב, הדורש המצאת מסמכים רבים הן מהארץ, הן מחו"ל, הגעה לפגישות בלשכות משרד הפנים וצליחת הראיונות של המשרד.

בין המסמכים שעל בני הזוג להמציא למשרד הפנים לצורך הסדרת מעמד: תעודת לידה, תעודת יושר, תעודת רווקות, תעודת נישואין (אם יש), תמונות וראיות המוכיחות את כנות הקשר בין בני הזוג ועוד. לעתים רבות, המסמכים נדרשים בחותמת "אפוסטיל", אשר ניתן להשיגה ממדינות המוצא של בני הזוג או מהשגרירות בישראל, בהתאם לנסיבות המקרה.

ההליך לקבלת אזרחות מלאה בישראל מכוח היותו בני זוג הינו הליך המכונה "ההליך המדורג", וכשמו, דורש התנהלות מתמשכת עם משרד הפנים במשך שנים והתייצבות קבועה בו, עד לקבלת מעמד מלא.
ההליך רלוונטי לזוגות נשואים ולא נשואים כאחד, מאחר שחוקי הנישואין במדינת ישראל אינם מאפשרים לבני זוג מדתות שונות להתחתן. כמו כן, נוהל משרד הפנים חל גם על זוגות חד מיניים בצורה הזו.

בפתיחת הליך הסדרת מעמד לבני זוג במשרד הפנים יש לקחת בחשבון שלעתים רבות משרד הפנים מפקפק בכנות הקשר, ומערים קשיים על בני הזוג על מנת לבדוק האם מדובר בקשר פיקטיבי או לא. מלבד זאת, שיקולים נוספים של משרד הפנים הם: האם בן הזוג נכנס לארץ לראשונה באופן חוקי, האם הגיש בקשת הסדרת מעמד בישראל על פי נוהל אחר בעבר, האם יש לו ילדים בישראל ועוד.

עו"ד מומחה במשרד הפנים וב הסדרת מעמד לבני זוג בישראל שמלווה את הזוג לכל אורך ההליכים ובקשותיהם השונות, מסייע ב הסדרת מעמד לבן הזוג הזר, החל ממעמד זמני ועד למעמד תושבות קבע ואזרחות, בצורה יעילה, אפקטיבית ושוויונית יותר.

ראה גם : טיפול בילדי בן זוג זר הנשוי לאזרח ישראלי