העסקת עובד זר ללא היתר – ייצוג מעסיקים 

אחת העבירות המנהליות הנפוצות ביותר הינה העסקת עובד או עובדת זרה שאין להם אשרת עבודה חוקית בתוקף. מאחר שמדובר בעבירה מנהלית בדומה לעבירות תעבורה, בעבר היה מוטל בגין עבירת העסקה לא חוקית קנס מנהלי. אולם כיום, נוכח ריבוי עבירות כאלו, מוגשים בעטיין כתבי אישום פליליים כנגד המעסיקים.

כך, מעסיק שנתפס בביתו או בבית העסק שלו עובד זר בלא היתר העסקה, מזומן לחקירה פלילית וצפוי לקבל כתב אישום במסגרת הליך פלילי שיתנהל בבית הדין לעבודה.

משרדנו מתמחה בייצוג מעסיקים אשר העסיקו עובד זר שלא כחוק וזכינו פעמים רבות להמיר את העבירה בחזרה לקנס מנהלי, לבטל קנסות שהוטלו על מעסיקים או לצמצמם באופן משמעותי. במסגרת ההליכים הפליליים הוביל משרדנו פעמים רבות לזיכוי מוחלט או לביטול ההרשעה.

למשרדינו ניסיון רב בייצוג מעסיקים בבית הדין לעבודה ובליווי מקצועי לכל אורך ההליך עד להשגת הפתרון הטוב ביותר עבורכם, בהתאם לנסיבות העניין.

משרדינו ייצג מגוון מעסיקים בנושא זה, חלקם בעלי פרופיל גבוה בעולם העסקי והציבורי, ועל כן אנו מודעים לחשיבות הטיפול הרגיש בנושא, מפאת ההשלכות שיכולות להיות להרשעה פלילית ללא קשר לגובה הקנס.

יש להדגיש כי קיימת חשיבות מכרעת לפנייה לעו"ד מומחה בנושא מייד עם מעצרו של עובד זר לא חוקי אצל המעסיק, על מנת להשיג את התוצאה המשפטית הטובה ביותר.