מחפשים עורך דין לעובדים זרים? משרד עו"ד הגירה זרי חזן ושות' נטל על עצמו אחריות ומחויבות להוביל את תחום ההגנה על זכויות הפרט במדינת ישראל בכלל ובכל הקשור לדיני הגירה בפרט. 

משרדינו מוביל בתחום דיני העובדים הזרים ואנו מתמחים בסיוע וייעוץ משפטי לקבלה והארכה של אשרות שהייה שונות לעובדים זרים בתחומי הסיעוד, החקלאות, הבנייה, הכנת מזון, ניקיון ועוד.

מה עושה עורך דין מומחה לעובדים זרים?

אוכלוסיית העובדים הזרים בישראל היא אחת מהאוכלוסיות המוחלשות ביותר במדינה; רבים מהעובדים הזרים נתקלים בקשיי שפה והבנה מול הרשויות, מגיעים ממדינות מוצא עניות ומוכות מלחמה לעתים קרובות והם אינם מודעים לזכויות שלהם.

התוצאה היא שזכויות הבסיס שלהם עלולות להיפגע, בין אם במכוון ובין אם עקב חוסר ידע של המעסיק וגורמים אחרים בשדה המשחק.

התנהלות שאינה נכונה חושפת את המעסיק בפני סנקציות לא פשוטות, דוגמת קבלת קנס כספי גבוה או אפילו מאסר מאחורי סורג ובריח.

עו"ד עובדים זרים הוא עורך דין המתמחה בכל הזכויות של העובד הזר בעת תקופת שהייתו בארץ, לרבות זכויותיו הכספיות המגיעות לו במסגרת עבודתו, הזכויות הסוציאליות של העובד הניתנות לו בעת העסקתו בארץ אצל מעסיק ישראלי, וכן התנאים והנהלים בקשר לשהייתו בארץ.

עורך דין מומחה לעובדים זרים מכיר היטב את כל החוקים והתקנות המשתנים בנוגע לעובדים זרים בארץ, כמו גם תקדימי העבר המשפטיים שמשחקים בתחום הזה תפקיד מרכזי.

הוא נמצא בקשר ישיר עם הגורמים ממשרדי הממשלה והמדינה אשר אמונים על שהיית עובדים זרים בארץ.

העובד הזר הממוצע לרוב יתקשה בהתמודדות מול החוקים, התקנות והנהלים השונים של משרד הפנים, אשר לא פעם מערים עליהם קשיים לא מבוטלים.

חוקי העובדים הזרים הם חוקים מורכבים, המשתנים תדיר, והעובד הזר עשוי להיתקל לא אחת במכשולים משפטיים ובירוקרטיים.

אישור עבודה לעובדים זרים

הסיוע של עורך דין מומחה לעובדים זרים ניתן לכל אורך הדרך ובמצבים שונים. תחום מרכזי בו עורך דין לעובדים זרים מסייע הוא מתן אישור עבודה לעובדים זרים, בלעדיו העסקת העובד נעשית באופן בלתי חוקי.

המשרד מבצע את כל המאמצים הנדרשים עד לקבלת אישור עבודה לעובדים זרים, שתהיה מבחינה מעשית ויזה ב'1 – מסמך אותו מספקת רשות האוכלוסין וההגירה, מטעם ממשרד הפנים, לאחר עמידה בתנאים מוגדרים מראש.

חשוב לציין שהאישור אינו ניתן באופן גורף, אלא בהתאם להכשרה המקצועית של אותו עובד, למקום התעסוקה הנוכחי וכן הלאה.

השורה התחתונה היא שללא אישור עבודה והמסמכים האחרים הנדרשים במסגרת התהליך (לדוגמה היתר העסקה התקף על פי חוק), ההעסקה תהפוך לבלתי חוקית בעליל.

לכן חשוב לבצע את התהליך כולו בעזרת משרד עורך דין הבקיא בתחום ותחת ליווי מלא לכל אורך הדרך.

חלק מרכזי בסיוע הוא בהתנהלות השוטפת מול הרשויות, המצאת המסמכים הרלוונטיים וכן הלאה.

על מנת לפלס את הדרך בנבכי הבירוקרטיה, יש צורך בעו"ד עובדים זרים בעל ניסיון רב בתחום אשר יודע למי לפנות בצורה המהירה והיעילה ביותר ואיך להתנהל כדי להבטיח את זכויותיו של העובד הזר ולהסדיר את שהייתו.

עו"ד עובדים זרים יסייע לעובד בכל ההתנהלות שלו מול משרד הפנים.

כמובן שהוא יידע לפנות לערכאות המשפטיות המתאימות בעת הצורך, אם זכויותיו של העובד הזר נפגעות, לצורך בקשת דיון משפטי, הגשת ערעור על החלטה וכן הלאה.

משרדינו נתקל לא פעם במקרים עם נסיבות מיוחדות ומגוונות, המצדיקות פנייה לערכאות המשפטיות הגבוהות.

זרי חזן ושות', משרד עו"ד עובדים זרים, מתמחה במשפט חוקתי ומשפט מנהלי ובעל ניסיון רב בהגשת עתירות לבג"צ וכן בקשות ערעור לבית המשפט העליון בנושא של שהיית עובדים זרים בארץ או זכויות עובדים זרים.

כך למשל, לא פעם הצלחנו לאפשר לעובד להישאר בארץ בשל נסיבות הומניטריות ייחודיות, קשר זוגי עם אזרח ישראלי, קשר עם מטופל סיעודי, פעולת הרשות שלא בהתאם לחוק או טעמים אחרים שהצדיקו מתן היתר שהייה.  מקרים אלו היו מקרים שנדרשו בליווי משפטי משמעותי וייצוג מלא.

עורך דין עובדים זרים מומלץ

עורך דין עובדים זרים ייצג את העובד הזר לכל אורך הדרך, תוך ניהול אסטרטגיה משפטית שתסייע לו להשיג את מבוקשו ולעמוד על זכויותיו בהתאם לחוק.

עם זאת, ישנם מקרים אחרים אשר במסגרתם ייעוץ משפטי נקודתי של עו"ד עובדים זרים יספק את המענה לצרכיו של העובד הזר, ללא צורך בפנייה לערכאות.

עורך דין לעובדים זרים יודע לבחון כל מקרה לגופו ולהחליט מה הדרך המתאימה ביותר לפעול, בהתאם לנסיבות.

כמו כן, עורך דין  עובדים זרים מתמחה בדיני העסקה של עובדים זרים מצד המעסיק.

עו"ד עובדים זרים יודע לתת ייעוץ משפטי מקצועי לתאגיד, חברה, עסק קטן, עצמאיים ואנשים פרטיים בנוגע להעסקת עובדים זרים בתחומי הסיעוד, המזון, החקלאות, הבנייה ועוד.

על אף הדמיון בזכויות העובדים של עובדים זרים, יש מאפיינים ייחודיים להעסקת עובדים זרים, הדורשים פעמים רבות הסתייעות בעורך דין עובדים זרים.

משרד עו"ד הגירה זרי חזן ושות' מתמחה בין היתר: