אחת הסיטואציות המורכבות והעדינות המתרחשת לעתים לא רחוקות לצערנו, היא כאשר עובד זר נעצר על ידי פקחי רשות האוכלוסין וההגירה ונשלח לבית מעצר, שם הוא מוחזק במשמורת עד להרחקתו מישראל.

סיטואציה זו מטלטלת את חייו של העובד הזר, של משפחתו אשר בארץ ולעתים קרובות גם את חייהם של בני המשפחה אצלם הוא עובד.

מעצר עובד זר הוא הליך שבו העובד זקוק לעורך דין באופן בהול ומיידי, שכן ללא ייצוג משפטי, עלולים הוא או היא להיות מגורשים בהליך מהיר לארץ מוצאם, מבלי שתינתן להם האפשרות לטעון את טענותיהם כראוי ולהציג את נסיבותיהם.

אנו במשרדינו מלווים את העובד הזר החל משלב המעצר הראשוני בבית המעצר, והמשך בכתיבת בקשות לרשויות השונות, ייצוג בפני בית הדין שבבית המעצר ולעתים כתיבת ערעורים שמגיעים אף עד לבית המשפט העליון.

צפו: עו"ד זרי חזן לאחר שחרורו של מייקל ממעצר

מייקל פינדה, תלמיד כיתה ט' מיהוד, נעצר ביחד עם אמו.

מדברי עו״ד זרי חזן ״ אני מקווה שכל הנוגעים בדבר יבינו אחרי השחרור של מייקל , שאסור לעצור ילדים לצורך הפעלת לחץ , לצורך גירוש או לצורך שבירת רוחה של האם ״

על אף שכל מקרה עומד לגופו, הניסיון במקרים של מעצר עובדים זרים חשוב מאין כמותו.

שחרור עובד זר ממעצר – היכרות עמוקה עם נבכי הבירוקרטיה

משרד עו"ד זרי חזן ושות' רכש במהלך השנים את המיומנות וההיכרות העמוקה עם נבכי הבירוקרטיה הכרוכה בשחרור עובד זר ממעצר ועל כן אנו יודעים כיצד לעמוד ולהגן על זכויותיהם של העובדים בנושא זה, ועושים זאת ללא לאות.

בין אם היה מדובר במצבים של עובדי סיעוד אשר החליפו מעסיקים, ילדים של עובדים זרים, או עובדים זרים אחרים אשר הייתה להם הצדקה להמשיך את שהותם בישראל- פעמים רבות הצלחנו במשרדינו למנוע את צו הגירוש לעובד הזר ולהשיבו לחייו הרגילים בארץ.

אחת העבירות המנהליות הנפוצות ביותר הינה העסקת עובד או עובדת זרה שאין להם אשרת עבודה חוקית בתוקף.

מאחר שמדובר בעבירה מנהלית בדומה לעבירות תעבורה, בעבר היה מוטל בגין עבירת העסקה לא חוקית קנס מנהלי.

אולם כיום, נוכח ריבוי עבירות כאלו, מוגשים בעטיין כתבי אישום פליליים כנגד המעסיקים.

כך, מעסיק שנתפס בביתו או בבית העסק שלו עובד זר בלא היתר העסקה, מזומן לחקירה פלילית וצפוי לקבל כתב אישום במסגרת הליך פלילי שיתנהל בבית הדין לעבודה.

במשרד עו"ד זרי חזן ושות' רכשנו ניסיון משמעותי ומומחיות בטיפול במעצר עובד זר ויש לנו את הכישורים לטפל באופן המקצועי ביותר בסוגיות עדינות אלו.

צריכים שחרור עובד זר ממעצר? משרדנו מתמחה בייצוג מעסיקים אשר העסיקו עובד זר שלא כחוק וזכינו פעמים רבות להמיר את העבירה בחזרה לקנס מנהלי, לבטל קנסות שהוטלו על מעסיקים או לצמצמם באופן משמעותי.

במסגרת ההליכים הפליליים הוביל משרדנו פעמים רבות לזיכוי מוחלט או לביטול ההרשעה.

 ראו גם: